Ռուբեն Վարդանյանի որդին կոչ է արել Ֆրանսիային ներկայացուցիչներ ուղարկել Բաքու՝ գնահատելու Արցախի բանտարկված ղեկավարների վիճակը
20/04/2024 14:26
Ադրբեջանում կալանավորված Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի որդին՝ Դավիթ Վարդանյանը, կոչ է արել Ֆրանսիայի կառավարությանը ներկայացուցիչներ ուղարկել Բաքու՝ գնահատելու ադրբեջանական բանտերում բանտարկված Արցախի ղեկավարների վիճակը, գրում է Le Figaro-ն։
«Հայի Բաքու գալն անօրինական է։ Մյուս կողմից, մենք հուսով ենք, որ եվրոպական կառավարությունների ներկայացուցիչները, սկսած ֆրանսիական կառավարությունից, կկարողանան դա անել՝ գնահատելու նրա կալանքի և առողջության, ինչպես նաև 7 ​​այլ բանտարկված առաջնորդների կալանքի և առողջության պայմանները»,- ասել է նա՝ ֆրանսիական թերթին։

Сын Рубена Варданяна призвал Париж направить представителей в Баку для оценки состояния лидеров Арцаха
Давид Варданян, сын удерживаемого в Азербайджане бывшего государственного министра Арцаха Рубена Варданяна, призвал правительство Франции направить представителей в Баку для оценки состояния заключенных в азербайджанских тюрьмах лидеров Арцаха, пишет Le Figaro.
«Армянину приехать в Баку незаконно. С другой стороны, мы надеемся, что представители европейских правительств, начиная с правительства Франции, смогут сделать это, чтобы оценить условия его содержания и здоровья, а также условия содержания и здоровья семи других заключенных в тюрьму лидеров Арцаха», – сказал он французской газете.