Հասանովը հանձնարարել է միջոցներ ձեռնարկել սահմանազատման գործընթացն արդյունավետ կազմակերպելու համար
Ապրիլի 20-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի գլխավորությամբ ցամաքային զորքերի շտաբում տեղի է ունեցել պաշտոնական խորհրդակցություն։
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ներկա օպերատիվ իրավիճակը, զորամասերի մարտական ​​պատրաստության միջոցառումները և զինվորականների կարգապահության վիճակը։
Հասանովը կոնկրետ խնդիրներ է առաջադրել՝ համագործակցել համապատասխան պետական ​​կառույցների հետ, անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել՝ արդյունավետորեն իրականացնելու Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պետական ​​սահմանի սահմանազատման գործընթացը և ապահովել անվտանգությունը։

Гасанов поручил принять меры для эффективной организации процесса демаркации границы
20 апреля в штабе Сухопутных войск состоялось служебное совещание под руководством министра обороны Азербайджана Закира Гасанова.
Как сообщает АПА, на встрече были поставлены задачи по эффективному осуществлению процесса делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения.
Отмечается, что Гасанов поставил перед соответствующими лицами конкретные задачи по эффективному осуществлению процесса делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения и принятию необходимых мер во взаимодействии с другими государственными структурами в целях обеспечения безопасности.