Հայաստանին պարտադրելու են, որ բանակ չունենա. կարծում եմ՝ կապիտուլյացիայի փաստաթուղթը կստորագրվի այս ամառ. Արշակ Կարապետյան (Տեսանյութ)
23/04/2024 10:46
«Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ, ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը ծանր է տանում Տավուշի մարզում կատարվող իրադարձությունները։
«Երկրի վարչակազմը անցել է մեր սահմանների հետ կապված, այսպես կոչված, բանակցությունների։ Մեզ հետ ոչ մեկ չի բանակցում ու չի բանակցելու»,- այս մասին հայտարարել է Կարապետյանը։
Նա ընդգծել է՝ չեն կարող տեղի ունենալ սահմանազատման աշխատանքներ, մինչև չստորագրվի խաղաղության պայմանագիր, հակառակ դեպքում, «մենք հանձնելու ենք ոչ միայն Տավուշի մեր գյուղերն ու հողերը, այլև հանձնելու ենք Սյունիքը, ու ոչ մեկ չի էլ նկատելու, որ խոսքը գնալու է Երևանի մասին»։
«Ես կարծում եմ՝ մեր երկրի ղեկավարությունը ստորագրելու է կապիտուլյացիայի փաստաթուղթն այս ամառ։ Մեզ պարտադրելու են ոչ միայն հողեր հանձնել, այլև պարտադրելու են, որ հանձնենք մեր հայրենակիցներին՝ համաձայն Ադրբեջանի կողմից հարուցված քրեական գործերի»,- նշել է Կարապետյանը։

Аршак Карапетян: Они заставят Армению не иметь армии: Думаю, документ о капитуляции будет подписан этим летом (Видео)
23/04/2024 11:38
Лидер движения «Всеармянский фронт», бывший министр обороны Армении Аршак Карапетян тяжело воспринимает события в Тавушской области.
«Администрация страны начала так называемые переговоры относительно наших границ. Никто с нами переговоров не ведет и не будет вести», - заявил Карапетян.
Он подчеркнул, что работы по демаркации границы не могут проводиться до тех пор, пока не будет подписано мирное соглашение, иначе "мы сдадим не только наши села и земли в Тавуше, но и Сюник, и никто даже не заметит, что речь будет идти уже о Ереване".
"Я думаю, что руководство нашей страны подпишет документ о капитуляции этим летом. Нас заставят сдать не только земли, но и наших соотечественников, согласно уголовным делам, возбужденным Азербайджаном", - сказал Карапетян.