Ոստիկանին իր աշխատանքը կատարելու համար չի կարելի դատել. Փաշինյանը՝ ուժ գործադրելու մասին
Եթե ոստիկանությունն ու ԱԱԾ-ն նման միջոցներ են ձեռնարկում՝ առնվազն նշանակում է, որ նրանք ունեն օպերատիվ տեղեկություններ, որ որոշ խմբերի կողմից հնարավոր են սադրանքներ, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իրավապահները համապատասխան միջոցներ են ձեռնարկում հնարավոր այդ խմբերին ու նրանց առանձին անդամներին հայտնաբերելու, չեզոքացնելու ու օրենքով սահմանված պատասխանատվության ենթարկելու  համար»,- ասաց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ ոստիկանությունն ու ԱԱԾ-ն կատարում են իրենց գործառույթները։
«Ոստիկանությունն ամբողջ աշխարհում ուժային կառույց է ու երբեմն լինում են դեպքեր, երբ ոստիկանությունը որոշակի ուժ է գործադրում, հետո ասում են՝  ոստիկաններին ինչո՞ւ չեն դատում։ Ոստիկանին իր աշխատանքը կատարելու համար չի կարելի դատել»,- ասաց նա։

Полицейского нельзя судить за то, что он выполняет свою работу: Пашинян по поводу применения силы
Если полиция и СНБ примут такие меры, то это, как минимум, означает, что у них есть оперативная информация, что возможны провокации со стороны некоторых группировок. Об этом в беседе с журналистами заявил премьер-министр Никол Пашинян.
"Правоохранители принимают соответствующие меры для выявления, нейтрализации этих возможных групп и их отдельных членов и привлечения их к ответственности в соответствии с законом", - сказал он.
По словам Пашиняна, полиция и СНБ выполняют свои функции.
"Полиция - это силовая структура во всем мире, и иногда бывают случаи, когда полиция применяет определенную силу, а потом говорят: почему полицейского не судят? Полицейского нельзя судить за то, что он выполняет свою работу", - сказал он.