Այո´, բանակը սրբություն է, իսկ խնդիրները նրանում են, որ հայրենիքի պաշտպանին հռչակել են որպես զուտ վարձու աշխատող․ Աբրահամյան
12/07/2024 10:14
Ցանկացած զինծառայողի մահվան դեպք ինձ համար անձնական ողբերգություն է, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա պատմել է, որ երեկվա 3 միջադեպերի մասին հաղորդագրություններն ամբողջ օրն իրեն ներքին ալեկոծությունների մեջ են պահել ու հիմա էլ շարունակում են պահել:
«Վթարներ, մահվան ելքով պատահարներ, մի այլ ողբերգություն էլ հրապարակվող-չհրապարկվող «ռազբոռկաներն» են, զորամասում «բազառների» գնացող հաշիվ պահանջողները, և այլն:
Վերջերս իշխող կառավարիչն ասում էր` ժողովուրդը բանակը սրբացրել է, դրանից են մեր խնդիրներն ու պարտությունները:
Այո´, բանակը սրբություն է, և ճիշտ է արել ժողովուրդը, որ այն սրբացրել է, որովհետև բանակաշինության հիմքում սրբազան գաղափար է` պաշտպանել հայրենիքն ու հային, անհրաժեշտության դեպքում` կյանքի գնով:
Գիտակցված այս առաքելությունը ստանձնող մարդը երկրի համար ամենաթանկն ու արժանավորն է», - նշել է նա:
Ըստ պատգամավորի, մեր այսօրվա խնդիրները հենց նրանում են, որ հայրենիքի պաշտպանին հռչակել են զուտ վարձու աշխատող, իսկ նրա ծառայությունը գնահատում են զուտ աշխատավարձի ձևով` համարելով, որ մեծ բան են անում այն մարդկանց համար, ովքեր օրուգիշեր կյանք են տալիս երկրի պաշտպանության համար․
«Եվ վերջում, չեմ հոգնի կրկնելուց` այո´, բանակը սրբություն է:
Խոնարհումս հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված մեր բոլոր հայրենակիցներին:
Փառք ու պատիվ բոլոր նրանց, ովքեր արժանապատվությամբ կատարում են իրենց առաքելությունը` պաշտպանում իրենց երկիրը»:

Да, армия священна, но проблема в том, что защитника Родины объявили простым наемным работником — Абрамян
12/07/2024 10:30
"Гибель каждого военнослужащего для меня является личной трагедией", - написал депутат Тигран Абрамян. Он рассказал, что сообщения о трех инцидентах, произошедших вчера, держали его в смятении весь день и продолжают это делать сейчас.
«Несчастные случаи, происшествия со смертельным исходом, другая трагедия – это опубликованные и неопубликованные «разборки» в воинской части и т. д.
Недавно правящий управленец заявил, что народ сделал армию священной, от этого все наши проблемы и поражения.
Да, армия священна, и народ правильно сделал, что сделал ее священной, потому что в основе армейского строительства лежит священная идея: защитить Родину и Армению, если необходимо, ценой жизни.
Человек, который сознательно берет на себя эту миссию, является самым ценным и достойным человеком для страны", - сказал он.
По мнению депутата, наши проблемы сегодня заключаются именно в том, что защитник Родины объявлен чисто наемным работником, а его служба оценивается исключительно в виде зарплаты, считая, что они делают великое дело для людей, которые день и ночь отдают свою жизнь за защиту страны.
«И в конце не устану повторять: да, армия священна.
Низкий поклон всем нашим соотечественникам, павшим за защиту Родины.
Слава и честь всем, кто достойно выполняет свою миссию по защите своей страны!».