Մհեր Գրիգորյանը կարևորել է ՀԸԳՀ ամբողջական կիրարկումը և հանձնարարականներ տվել հանձնաժողովի անդամներին
Կառավարությունում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ կայացել է Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստին ներկա էին նաև ԱԺ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը և տեղակալը, ինչպես նաև քաղհասարակության ներկայացուցիչներ:
Միջգերատեսչական նիստի սկզբում ամփոփ ներկայացվել են ՀԸԳՀ կիրարկման գործընթացն ու դրա արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված Կառավարության կողմից նախաձեռնված քայլերը և ներդրվող անհրաժեշտ մեխանիզմները: Այնուհետև միջոցառումների իրականացման համար պատասխանատու գերատեսչությունների ներկայացուցիչները զեկուցել են ՀԸԳՀ կիրարկման ճանապարհային քարտեզով նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը:
Ամփոփելով նիստը՝ փոխվարչապետը կարևորել է ՀԸԳՀ ամբողջական կիրարկումը Կառավարության կողմից նախաձեռնված բարեփոխումների օրակարգի շրջանակներում և համապատասխան հանձնարարականներ տվել հանձնաժողովի անդամներին՝ ճանապարհային քարտեզով նախատեսված իրավական ակտերի մոտարկման և դրանց հետագա կիրարկման գործընթացն արդյունավետ կերպով կազմակերպելու վերաբերյալ:

Вице-премьер Армении подчеркнул важность полного осуществления СВРП и дал соответствующие поручения членам комиссии
В правительстве под руководством вице-премьера Мгера Григоряна состоялось очередное заседание межведомственной комиссии по координации мероприятий, обеспечивающих реализацию соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-Европейский Союз.
На заседании присутствовали также председатель и заместитель постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции, представители гражданского общества.
В начале межведомственного заседания были кратко представлены процесс реализации СВРП и шаги, предпринятые правительством для повышения его эффективности, а также необходимые механизмы, которые внедряются. Затем представители ведомств, ответственных за реализацию мероприятий, доложили о ходе реализации мероприятий, предусмотренных дорожной картой.
Подводя итоги заседания, вице-премьер подчеркнул важность полного осуществления СВРП в рамках инициированной правительством повестки реформ и дал соответствующие поручения членам комиссии относительно сближения правовых актов, предусмотренных дорожной картой, и эффективной организации процесса их дальнейшего применения.