«Ժողովրդավարական երկրներն են արձագանքում Հայաստանի կոչին». Ֆրանսիայի դեսպանն անդրադարձել է հայ-հնդկական ռազմատեխնիկական համագործակցությանը
24/07/2024 15:47
Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին անդրադարձել է Հայաստանի՝ հնդկական արտադրության զինատեսակների ամենախոշոր ձեռքբերողը դառնալուն:
«Հնդկաստան, Ֆրանսիա. կարելի է արձանագրել, որ ժողովրդավարական երկրներն են արձագանքում Հայաստանի կոչին», - X-ի միկրոբլոգում գրել է նա:
Նշենք, որ Հայաստանը դարձել է Հնդկաստանից զենք ձեռք բերող ամենախոշոր գնորդը:
Հնդկական IADN լրատվականի տարածած հաղորդագրության համաձայն` Հայաստանի կողմից Հնդկաստանից զենքի գնման ընդհանուր ծավալը 2024-2025 թվականների ֆինանսական տարում հասել է 600 միլիոն դոլարի:

«Демократические страны откликаются на призыв Армении»: Посол Франции коснулся армяно-индийского военно-технического сотрудничества
24/07/2024 16:09
Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в Республике Армения Оливье Декотиньи, говоря о том, что Ереван становится крупнейшим покупателем оружия индийского производства, выразил мнение, что на призыв Армении в этом контексте откликаются только демократические страны.
"Индия, Франция. Можно констатировать, что демократические страны откликаются на призыв Армении", - написал посол Декотиньи в своем микроблоге Х.