Ողբերգական ավտովթար Դիլիջանում․ զոհ ու բազմաթիվ տուժածներ կան, վիրավորներից երեքը երեխաներ են
Ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում: Ժամը 17:50-ի սահմաններում Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 99 կմ հատվածում՝ Դիլիջան խոշորացված համայնքի վարչական տարածքում  բախվել են «Infiniti» և «Suzuki» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով 12 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն:
Մինչ դեպքի վայր կժամաներ քննչական խումբը, հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել ոստիկանության Դիլիջանի բաժին, որ վիրավորներից մեկը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է վարորդների, մահացածի և վիրավորների ինքնությունը:
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ վիրավորներից 3-ը երեխաներ են, որոնց այս պահին տեղափոխում են Երևանի հիվանդանոցներ:

Трагическое ДТП в Тавуше: погиб 1 человек, 11 ранены
Около 17:50 на 99-м км автодороги Ереван-Севан-Иджеван, на административной территории укрупненной общины Дилижан, произошло лобовое столкновение двух автомобилей «Infiniti» и «Suzuki».
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, вследствие ДТП 12 человек получили травмы и были госпитализированы в медцентр «Иджеван».
Некоторых пострадавших госпитализировали на личных автомобилях граждан. До приезда следователей на место происшествия из больницы в отдел полиции Дилижана поступил сигнал о том, что один из раненых скончался, не приходя в сознание. По факту произошедшего возбуждено уголовное дело. Устанавливаются личности водителей, погибшего и пострадавших.