Տոնոյանը գիտի, բայց չի ասի՝ ինչու իր հետ այդպես վարվեցին
Ես ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ՝ թե՛ գնման պահին, թե՛ գնումից երկար ժամանակ հետո, թե՛ այսօր այդ հրթիռները կիրառման համար պիտանի են. դատավարությունից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
Դավիթ Տոնոյանը հույս հայտնեց, որ հրթիռների հարցով նոր փորձաքննություն կնշանակվի։
Նախկին նախարարը մեկ խնդրանք ուներ լրագրողների։ «Ինչը կապված է դատարանի հետ, բոլորդ պահանջեք, որ դատական նիստերը լինեն հրապարակային»,-ասաց նա և նշեց, որ ինքը դա ևս դատարանից պահանջում է։
Հարցին, թե ինչու նրա հետ նման կերպ վարվեցին՝ պատասխանեց, որ գիտի, բայց չի ասի, թե ինչու։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Տոնոյանը գրեթե երեք տարի կալանավորված էր «անպիտան հրթիռների» գործով և օրերս է կալանքից ազատ արձակվել՝ 15 միլիոն դրամ գրավի դիմաց։
Նախկին նախարարը չի ընդունում մեղադրանքը և հայտարարել էր, որ իր նկատմամբ «թավշյա քաղաքական հետապնդում է իրականացվում»։

Тоноян знает, но не скажет, почему с ним так обошлись
Со всей ответственностью заявляю, что как на момент покупки, спустя долгое время после покупки, так и сегодня эти ракеты пригодны к использованию. Об этом журналистам перед судом заявил бывший министр обороны Давид Тоноян.
Давид Тоноян выразил надежду, что по вопросу ракет будет назначена новая экспертиза.
У бывшего министра была одна просьба к журналистам. "Что касается суда, то вы все требуйте, чтобы судебные заседания были публичными", - сказал он и отметил, что он сам требует этого от суда.
На вопрос, почему с ним так обошлись, он ответил, что знает, но не скажет, почему.
Напомним, что Давид Тоноян находился под стражей почти три года по делу о «непригодных ракетах» и на днях был освобожден из-под стражи под залог в 15 миллионов драмов.
Бывший министр не принимает обвинения и заявил, что против него "ведётся бархатное политическое преследование".