Ռուս դիվանագետները մասնակցել են Ֆիոլետովո համայնքում նոր ֆուտբոլային դաշտի բացմանը
Ռուս դիվանագետները մասնակցել են Լոռու մարզի Ֆիոլետովո համայնքում նոր ֆուտբոլային դաշտի բացմանը: Սպորտային օբյեկտի շինարարությունը ֆինանսավորվել է տեղի բարերար Վ.Ա. Զադորուինի կողմից։
Ողջույնի խոսքում նշվել է, որ երիտասարդների մարզական զարգացմանն ուղղված նմանատիպ ծրագրերը հուսալի ներդրում են ողջ համայնքի առողջ ապագայի համար:
«Ֆիոլետովոն ռուս հնադավան մոլոկանների բնակավայր է, որը հիմնադրվել է դեռևս XIX դարում Ռուսական կայսրության Սարատովի և Տամբովի նահանգների բնիկների կողմից։
Բացման արարողությանը ներկա են գտնվել նաև Լոռու մարզպետի տեղակալ Գ.Ասրյանը և Գյումրիում ռուսական տան տնօրեն Ա.Վ. Բերյանևը»,- նշվում է ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանության հաղորդագրությունում։

Российские дипломаты приняли участие в открытии нового футбольного поля в общине Фиолетово
9 сентября российские дипломаты приняли участие в открытии нового футбольного поля в общине Фиолетово Лорийской области. Строительство спортивного объекта было профинансировано местным меценатом В.А.Задоруиным.
В приветственном слове было отмечено, что подобные проекты, направленные на спортивное развитие молодежи, являются надежным вкладом в здоровое будущее всей общины.
Фиолетово - поселение русских староверов-молокан, основанное еще в XIX веке выходцами из Тамбовской и Саратовской губерний Российской Империи.
На церемонии открытия также присутствовали заместитель губернатора Лорийской области Г.Асрян и директор Русского дома в Гюмри А.В.Берянев.