ՀՀ-ի կենսունակությունը կախված է ոչ թե ձեր հնչեցրած հարցերից, այլ՝ տնտեսությունից. Պապոյանը՝ լրագրողներին
Արտաքին քաղաքական հարցերով դիմեք պատասխանատուներին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Անդրադառնալով «Խաղաղության պայմանագրի» դրույթներին, համաձայնեցված և չհամաձայնեցված կետերին` Պապոյանը նշեց, որ այդ մասով վարչապետը երեկ Աժ-ում ամեն ինչ հայտարարել է, ինքն ասելու, ավելացնելու բան չունի։
«Հիմա պետք է մասնակցեմ քննարկման, որը մեզ համար շատ կարևոր նշանակություն ունի։ Հայաստանում գինու 8-րդ համաժողովն է անցկացվելու և Հայաստան են եկել 20 երկրների 120 մասնակիցներ, որոնք գինու մասնագետներ են։ Այս միջոցառման շնորհիվ է, որ ուզում ենք ՀՀ-ում գինու տուրիզմը զարգացնել։ ՀՀ-ի կենսունակությունը կախված է ոչ թե ձեր հնչեցրած հարցերից, այլ՝ տնտեսությունից»:

Жизнеспособность Республики Армения зависит не от упомянутых вами вопросов, а от экономики — Папоян журналистам
По внешнеполитическим вопросам обращайтесь к ответственным лицам, заявил в беседе с журналистами министр экономики Геворг Папоян.
Касаясь положений «Мирного договора», согласованных и несогласованных пунктов, Папоян отметил, что премьер-министр вчера все об этом сообщил в Национальном Собрании, ему нечего сказать или добавить.
«Сейчас мне предстоит участвовать в очень важном для нас обсуждении. В Армении пройдет 8-я Всемирная конференция ООН по винному туризму, в Армению приехали 120 участников из 20 стран, являющихся специалистами в этой области. Благодаря этому мероприятию мы хотим развивать винный туризм в Армении. Жизнеспособность Республики Армения зависит не от упомянутых вами вопросов, а от экономики».