Ռուսաստանը պատրաստ է օգնել՝ ելնելով Հայաստանի ինքնիշխանության և իրավազորության սկզբունքներից. Ալեքսեյ Օվերչուկը` հաղորդակցությունների ապաշրջափակման մասին
Ապաշրջափակումը հնարավոր է այն պայմանավորվածությունների շրջանակում, որոնք ձեռք են բերվել Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների կողմից և, որոնք արտացոլվել են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի համատեղ հայտարարության մեջ, Հայաստանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը:
«Ինչպես գիտեք, Ռուսաստանը միշտ պատրաստ է միանալ այս գործընթացին և պատրաստ է օգնել՝ ելնելով Հայաստանի ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության և իրավազորության սկզբունքներից»,- ասել է նա։

Россия готова помочь, исходя из принципов суверенитета и юрисдикции Армении: Алексей Оверчук о разблокировке транспортных коммуникаций
Разблокировка транспортных коммуникаций возможна в рамках тех договоренностей, которых достигли лидеры Армении, России и Азербайджана и которые нашли отражение в совместном заявлении от 9 ноября 2020 года, заявил вице-премьер России Алексей Оверчук в беседе с журналистами в Армении.
"Как вы знаете, Россия всегда готова присоединиться к этому процессу и готова помочь исходя из принципов суверенитета, территориальной целостности и юрисдикции Армении", - сказал он.