Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվում է «Furniture Expo 2024» կահույքի մասնագիտացված ցուցահանդեսը
Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը մասնակցել է Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվող «Furniture Expo 2024» կահույքի մասնագիտացված ցուցահանդեսի պաշտոնական բացման արարողությանը։
Նարեկ Հովակիմյանը նշել է, որ ցուցահանդեսը նպաստում է կահույքագործության ոլորտի զարգացմանը, և հայկական կահույքագործները որակի և ձեռագրի առումով ամբողջ աշխահին ասելիք ունեն, և պետք է ակտիվորեն հետամուտ լինել արտահանման հնարավորություններին:
«Furniture Expo 2024»֊ը համախմբում է ավելի քան 60 կազմակերպությունների, որոնք ներկայացնում են տան կահավորման համար անհրաժեշտ բոլոր դետալները։

Специализированная мебельная выставка «Furniture Expo 2024» впервые проводится в Армении
Заместитель министра экономики Нарек Овакимян принял участие в официальной церемонии открытия специализированной мебельной выставки «Furniture Expo 2024», впервые проводимой в Армении.
Нарек Овакимян отметил, что выставка способствует развитию мебельной отрасли, и армянским мебельщикам есть что сказать всему миру с точки зрения качества и мастерства, и следует активно использовать возможности экспорта.
«Furniture Expo 2024» объединяет более 60 организаций, представляющих все необходимые детали для обустройства дома.