Հայրենիքը հանձնվում է թշնամուն. Էդգար Ղազարյան
Հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանն անդրադարձել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի կնոջ՝ Էմինե Էրդողանի ջերմ հանդիպմանը։
«Աննա Հակոբյանը պատերազմից առաջ Ադրբեջանի նախագահի տիկնոջը` Մեհրիբան Ալիևային հրավիրեց Շուշի` թեյ խմելու և մուղամ լսելու։ 2021 թվականին Շուշիում տեղի ունեցավ ադրբեջանական Մուղամի փառատոն, իսկ Մեհրիբան Ալիևան Շուշիում թեյ էր խմում իր ամուսնու և դստեր հետ։ Աննա Հակոբյանն արդեն փախել էր Շուշիից։
Նյու Յորքում Աննա Հակոբյանը հանդիպել է Թուրքիայի նախագահի տիկնոջ` Էմինե Էրդողանի հետ։ Հավանաբար նրան հրավիրել է Երևան` մուղամ լսելու և թեյ խմելու նպատակով։ Նրանք կընդունեն այդ հրավերը, իսկ Աննա Հակոբյանն իր ամուսնու հետ այդ ժամանակ փախած կլինի Հայաստանից` Բեռլինում, Լոնդոնում կամ Նյու Յորքում հեծանիվ քշելու նպատակով։
Սրանց նշանային համակարգին երբեք չպետք է կասկածել։
Հայրենիքը հանձնվում է թշնամուն։ Հայերին սպասվում է նոր ցեղասպանություն և տեղահանություն»,- գրել է Էդգար Ղազարյանը։

Родина сдается врагу — Эдгар Казарян
Общественно-политический деятель Эдгар Казарян коснулся теплой встречи супруги премьер-министра Армении Никола Пашиняна Анны Акопян и супруги президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана Эмине Эрдоган.
«Перед войной Анна Акопян пригласила жену президента Азербайджана Мехрибан Алиеву в Шуши выпить чаю и послушать мугам. В 2021 году в Шуши прошел фестиваль азербайджанского мугама, а Мехрибан Алиева пила чай с мужем и дочерью в Шуши. В то время Анна Акопян уже сбежала из Шуши.
В Нью-Йорке Анна Акопян встретилась с женой президента Турции Эмине Эрдоган. Вероятно, она пригласила ее в Ереван послушать мугам и выпить чаю. Они примут это приглашение, а Анна Акопян с мужем к тому времени сбегут из Армении, чтобы покататься на велосипеде в Берлине, Лондоне или Нью-Йорке.