Մենք հավատում ենք մեր պետության և ժողովրդի ուժին, Նիկոլը չի լինելու, ՔՊ-ն չի լինելու, ուժեղ, զարգացած Հայաստան է լինելու, այնքան ուժեղ, որ կարողանա լուծել Արցախի հարցը։
Մենք, բարեբախտաբար, ԵԿՄ այսպես կոչված նախագահ Սասուն Միքայելյանի նման չենք մտածում։ Եթե իր համար ամեն ինչ վերջացել է և պատրաստ է մեր երկիրը քայլ առ քայ հանձնել թշնամուն, մենք այդպես, իհարկե, չենք կարող մտածել,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Խայտառակություն է, որ Երկրապահ կամավորական կազմակերպության ղեկավարն ասում է՝ այլևս չենք կարող կռվել թշնամու դեմ, պետք է գնանք սահմանազատման-սահմանագծման։ Հարցը նաև այն է, որ ինքն էլ ընդունում է, որ այդ սահմագծում-սահմանազատում գործընթացն իրականում հերթական զիջումն է։ Ողբերգություն է, որ սա ասում է մի կազմակերպության ղեկավար, որի առաքելությունը ճիշտ հակառակն է. չի կարող Երկրապահը սատարել երկիր հանձնող Նիկոլ Փաշինյանին. կամ պետք է Սասուն Միքայելյանից ազատվեն, կամ Երկրապահի անունը փոխեն»,- շեշտել է Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա նշել է նաև․
«Սասո՛ւն Միքայելյան, դու ի՞նչ ուղերձ ես դրանով տալիս սահմանին կանգնած զինվորին, ի՞նչ ուղերձ ես տալիս մեր ժողովրդին, ի՞նչ ուղերձ ես տալիս Ադրբեջանին։ Երբ ասում ենք, որ Հայաստանում իրականացվում է թշնամական ծրագիր, նաև սա նկատի ունենք»։

Мы верим в силу нашего государства и народа, не будет Никола, не будет "ГД", будет сильная, развитая Армения, достаточно сильная, чтобы решить Арцахский вопрос.
К счастью, мы думаем не так, как так называемый председатель Союза добровольцев «Еркрапа» Сасун Микаелян. Если для него все кончено и он готов шаг за шагом сдать нашу страну врагу, мы, конечно, не можем так думать, - заявил в программе "Есть вопросы" представитель Верховного органа АРФД, депутат фракции "Армения" Ишхан Сагателян.
«Это позор, что руководитель волонтерской организации «Союз добровольцев Еркрапа» говорит, что мы больше не можем бороться с врагом, нам нужно идти на демаркацию и делимитацию. Вопрос еще и в том, что он сам признает, что процесс демаркации-делимитации — это, по сути, очередная уступка. Трагедия, что это говорит руководитель организации, миссия которой заключается в совсем обратном: член Союза добровольцев «Еркрапа» не может поддержать сдающего страну Никола Пашиняна. Либо они должны избавиться от Сасуна Микаеляна, либо сменить название "Еркрапа"", - подчеркнул Ишхан Сагателян.
Он также отметил: «Сасун Микаелян, какой месседж посылае вы солдату, стоящему на границе, какой месседж вы посылаете нашему народу, какой месседж вы посылаете Азербайджану? Когда мы говорим, что в Армении реализуется вражеская программа, мы имеем в виду и это».