ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է ՄԹ Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին, ով Հայաստան է ժամանել Երևան տեղափոխված «Լեյդի Քոքս վերականգնողական կենտրոնի» բացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով:
Ողջունելով հյուրին՝ Պարույր Հովհաննիսյանը երախտագիտություն է հայտնել բարոնուհուն Հայաստանի և հայ ժողովրդի հանդեպ ցուցաբերած բազմամյա բարեկամության և աջակցության համար: Իր հերթին, բարոնուհին բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության կողմից ձեռնարկվող համապարփակ քայլերը՝ միտված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայության կարիքները հասցեագրելուն:
Կողմերը հանգամանորեն քննարկել են հումանիտար բնագավառում համատեղ ջանքերի հնարավորությունները և անդրադարձ կատարել հայ-բրիտանական օրակարգային հարցերին:
Հանդիպման ընթացքում նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային, Հայաստան-ԵՄ գործընկերության օրակագի, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:

31 октября заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян принял члена Палаты лордов Великобритании, баронессу Кэролайн Кокс, которая прибыла в Армению для участия в церемонии открытия переехавшего в Ереван реабилитационного центра «Леди Кокс».
Приветствуя гостью, Паруйр Ованнисян выразил благодарность баронессе за многолетнюю дружбу и поддержку, оказанную Армении и армянскому народу. В свою очередь, баронесса высоко оценила всеобъемлющие шаги, предпринимаемые правительством Армении, направленные на удовлетворение потребностей армян, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха.
Стороны подробно обсудили возможности совместных усилий в гуманитарной сфере и коснулись вопросов армяно-британской повестки.
В ходе встречи заместитель министра Паруйр Ованнисян представил последние развития в регионе, в рамках программы партнерства Армения-ЕС, а также в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, говорится в сообщении МИД РА.