ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՊԵԿ նախագահ նշանակելու վերաբերյալ գրառմանը։
«Ներկայիս Հայաստանի կառավարման համակարգի ամենաէական ձեռքբերումներից է այն, որ բարձրագույն պաշտոնների են նշանակվում խելացի, բանիմաց, սեփական աշխատասիրությամբ և նվիրվածությամբ հաջողությունների հասած և ծառայության ոգով ներշնչված մարդիկ: Սա, բացի բոլոր դրական կողմերից, նաև լավ օրինակ է մեր երիտասարդ սերնդի համար, ով ամեն օր պետք է աշխատի ինքնազարգացման և ինքնակրթության վրա:
Շնորհավորում եմ Էդուարդ Հակոբյանին և մաղթում բարի ծառայություն այս չափազանց պատասխանտու աշխատանքում»,-գրել է նախարարը։

Министр финансов Армении Ваге Ованнисян на своей странице в Facebook прокомментировал пост Никола Пашиняна о назначении председателя КГД.
«Одним из наиболее значительных достижений нынешней системы управления Армении является то, что на высшие должности назначаются умные, знающие люди, добившиеся успеха упорным трудом и самоотверженностью, вдохновленные духом служения. Это, помимо всех положительных сторон, является еще и хорошим примером для нашего молодого поколения, которое должно каждый день заниматься саморазвитием.
Поздравляю Эдуарда Акопяна и желаю ему хорошей службы на этом чрезвычайно ответственном посту», - написал министр.