ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի ուսանողները ՀՀ ՊՆ-ում էին․ նրանց համար բանախոսություններ են կարդացել՝ Հայաստանի պաշտպանության ու անվտանգության ոլորտների վերաբերյալ
Պաշտպանության նախարարությունից հաղորդագրություն են տարածել՝ հետևյալ բովանդակությամբ․
«Դեկտեմբերի 10-11-ը Հայաստան են այցելել ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի 145-րդ ավագ դասընթացի ուսանողները` կրթօջախի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մաքս Արթուր Նիլսենի գլխավորությամբ։
Պաշտպանական քոլեջի պետին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։
Քննարկվել են ռազմական կրթության բնագավառում համագործակցության հնարավորությունները և հեռանկարները։
ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ ՊՆ, ԱԳՆ և ԱԽ գրասենյակի ներկայացուցիչները ավագ դասընթացի ուսանողներին ներկայացրել են Հայաստանի պաշտպանության ու անվտանգության ոլորտների վերաբերյալ բանախոսություններ։
Դեկտեմբերի 11-ին պաշտպանական քոլեջի պետ Մաքս Արթուր Նիլսենը հյուրընկալվել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում, որտեղ ներկայացվել են կրթօջախի գործունեությունն ու իրականացվող ծրագրերը։
Հանդիպման արդյունքներով նախանշվել են նաև ռազմակրթական երկու հաստատությունների միջև համագործակցության հեռանկարները»։

Армению 10-11 декабря посетили студенты 145-го старшего курса оборонного колледжа НАТО во главе с начальником учебного учреждения, генерал-лейтенантом Майкло Артуром Нильсеном. Об этом сообщили в Минобороны Армении.
Главу оборонного колледжа принял первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальника Генштаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян. Стороны обсудили возможности и перспективы сотрудничества в сфере военного образования.
В административном комплексе Минобороны Республики Армения представители МИД и офиса Совета безопасности выступили для студентов старшего курса лекции на темы сфер обороны и безопасности Армении.
По итогам встречи были намечены перспективы сотрудничества между двумя военно-образовательными учреждениями.