Արցախյան պատերազմների մասնակից, հասարակական գործիչ Սերոբ Գասպարյանի կալանքը երկարաձգվել է ևս մեկ ամսով։ Այդ մասին «Հրապարակ»-ին տեղեկացրել է Գասպարյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը։
Նա նշել է՝  նոր փաստական տվյալներ չեն ներկայացվել, դատարանն, ինչպես նախորդիվ, այս անգամ  ևս արձանագրել է, որ հիմնավոր կասկածի շեմը նվազած է, բայց երկարաձգել է կալանքը՝ կրկին արձանագրելով, որ հաջորդ անգամ այս փաստական տվյալները բավարար չեն լինելու կալանքի ժամկետը երկարացնելու համար։
«Այսինքն, մեկ անգամ արդեն իսկ դատարանը նման արձանագրում արել է, և պարզ տրամաբանությունը հուշում էր, որ հաջորդիվ քննարկումը իրականացնելուց հետո այդ անբավարարության պայմաններում պետք է կայացներ հակառակ որոշումը։ Բայց կրկին ժամկետը երկարացրեց ևս մեկ ամսով՝ նույն արձանագրումը կատարելով։ Սա մի փոքր իրավական կազուս է առաջացնում, ինչը պաշտպանության կողմը որոշումը ստանալուց հետո անպայման կբողոքարկի»,-ասել է փաստաբանը։

Срок содержания под стражей участника Арцахской войны, общественного деятеля Сероба Гаспаряна продлен еще на месяц. Об этом "Грапараку" сообщил адвокат Гаспаряна Эрик Алексанян.
Он отметил, что никаких новых фактических данных представлено не было, суд, как и прежде, зафиксировал на этот раз, что порог обоснованности подозрения снизился, но продлил срок содержания под стражей, еще раз отметив, что в следующий раз этих фактических данных будет недостаточно для продления срока содержания под стражей.
"То есть суд уже один раз делал такую ​​констатацию, и простая логика подсказывала, что после проведения очередного обсуждения, в условиях этой недостаточности, должно было быть принято совсем обратное решение. Но он снова продлил срок еще на месяц, зафиксировав ту же констатацию.
Это вызывает некоторый правовой казус, который защита обязательно будет обжаловать после получения решения», - сказал адвокат.