ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանի պատասխանը Նիկոլ Փաշինյանի՝ բանավեճի հրավերին․
«Նախագահ Քոչարյանը վաղուց չի կարդում վարչապետի ֆեյսբուքյան մարազմատիկ գրառումները։ Ես ստիպված եմ ծանոթանալ դրանց՝ աշխատանքիս բերումով, և դա եղել է իմ արձագանքը։
Բանավեճի համար վիճելի թեմայի առկայություն է անհրաժեշտ. իսկ այն, որ Արցախի և Հայաստանի սուվերեն տարածքների հանձնումը գործող վարչապետի անձնական «վաստակն» է, անվիճելի պատմական փաստ է ու ակնհայտ՝ բոլոր ադեկվատ մարդկանց համար։
2018-2024 թվականներին Հայաստանում մեկ մարդ է ունեցել ամբողջական իշխանություն, և այդ մեկ մարդն է կրում բոլոր իրադարձությունների ամբողջական պատասխանատվությունը։ Մեկ մարդ է հայտարարել, որ բանակցում է իր սեփական կետից, ինչ որ պետք է՝ այն էլ բանակցում է, և այդ մեկ մարդը գործող վարչապետն է։ Տիկտոկյան կոմիկ պերսոնաժների հետ ոչ ոք լուրջ թեմաներ, իհարկե, չի քննարկի։
Հազարավոր ոստիկանների և թիկնապահների հետևում թաքնված գոյատևողի՝ թաքնվելու ակնարկի մասին կցանկանայի լռել, դրա մասին ավելի խոսուն կպատմեն բունկեր-թաքստոցների բազմատանջ պատերը»։

На призыв Никола Пашиняна принять участие в дебатах ответил руководитель офиса второго президента Армении Баграт Микоян.
«Президент Кочарян давно не читает маразматических записей премьер-министра. Для дискуссии необходимо наличие спорной темы. А то, что передача суверенных территорий Арцаха и Армении является личной «заслугой» нынешнего премьер-министра, является неоспоримым историческим фактом и очевидным для всех разумных людей.
В 2018-2024 годах вся власть в Армении принадлежала одному человеку, и этот человек несет полную ответственность за все события. Этот один человек заявил, что ведет переговоры со своей точки зрения, говорил: «Что нужно, вокруг этого и веду переговоры». Этот человек — нынешний премьер-министр. С комическими персонажами из TikTok никто не станет обсуждать серьезные темы.
А по поводу намека скрывающегося за спинами тысяч полицейских и телохранителей промолчу. Лучше всего об этом расскажут прочные стены бункеров», – отметил Микоян.