«Փաստ». Ո՞նց կարելի էր կնոջ մահանալու օրը դնել ու «սերենադային» տեսանյութ հրապարակել
«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ հայտնի դարձավ, որ մահացել է ՔՊ-ից հեռացված Հովիկ Աղազարյանի կինը։ Տեղեկությունը հաղորդեց պատգամավորի որդին և տեղեկացրեց, որ մայրը մահացել է սրտի հիվանդությունից։
Նույն առավոտյան Փաշինյանը հրապարակեց մի տեսանյութ՝ հիշելով, որ այդ օրը իր ու Աննա Հակոբյանի «ամուսնության» օրն է, հիշելով նաև տարիներ առաջ Հրաչյա Հակոբյանի օգնությամբ կազմակերպած սերենադը՝ ուղղված կնոջը։ Ավելին, երեկոյան արդեն տեսանյութ հրապարակվեց, թե ինչպես են ինքն ու կինը ռոմանտիկ ժամանակ անցկացնում երևանյան թանկանոց ռեստորաններից մեկում։
Քպական մեր աղբյուրը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ կուսակցության ներսում բավականին մեծ դժգոհության առիթ է դարձել հենց այդ օրով նման հրապարակումներ անելը։ Մեր զրուցակիցը պատմեց, որ հատկապես քպական կանայք են նեղսրտել, թե՝ լավ, էլի, ո՞նց կարելի էր այս օրով նման բան անել... Նշել են, թե Հովիկ Աղազարյանի կնոջը լավ ճանաչել են, տանը իր դրած հացն են կերել, անկախ ամեն ինչից՝ ո՞նց կարելի էր այդ կնոջ մահանալու օրը դնել ու «սերենադային» տեսանյութ հրապարակել, երեկոյան էլ գնալ «Դվին»՝ ժամանցի։ Ավելին, նրանցից մեկն էլ դժգոհ արտահայտվել է, թե. «Այ, նաև դրա համար են մեզ ատում, ոչ մի մարդկային բան չի թողել»։

Газета «Факт» пишет: "Несколько дней назад стало известно, что скончалась супруга Овика Агазаряна, которого исключили из «ГД». Информацию распространил сын депутата и сообщил, что его мать умерла от сердечного заболевания.
Тем же утром Пашинян опубликовал видео, напомнив, что в тот день была его "свадьба" с Анной Акопян, а также вспомнил серенаду, которую он организовал для своей жены много лет назад при поддержке Грачи Акопяна. Более того, вечером было опубликовано видео, на котором он и его жена проводят романтическое время в одном из дорогих ресторанов Еревана.
Наш источник в "ГД" в беседе с нами рассказал, что подобные публикации в тот же день вызвали довольно большое недовольство внутри партии. Наш собеседник рассказал, что особенно расстраивались женщины в "ГД", ну как такое можно было сделать в этот день... Они отметили, что хорошо знают жену Овика Агазаряна, ели хлеб, который она подавала в их доме, несмотря ни на что, как они могли опубликовать видео "серенады" в день смерти этой женщины, а также сходить в "Двин" вечером, чтобы развлечься? Более того, один из них выразил свое недовольство. «И поэтому люди нас ненавидят, он не оставил ничего человеческого».