Սատանայական (թշնամական) իշխանությունը փորձում է ջնջել բոլոր ավանդույթները, վախենում է Ամանորին Հ1 եթերում, տարեվերջին հնչեն Արցախ, Արցախի Հանրապետություն արտահայտություններն ու բռնել է ուրացման ճանապարհը: Այս մասին իր էջում գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը՝ անդրադառնալով  Հանրային հեռուստաընկերությանը, որը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ամանորյա ուղերձը նախատեսում էր հեռարձակել դեկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 21:55-ին, ինչից Մայր Աթոռը հրաժարվել է։
«Ցավալի է, որ թշնամական իշխանության կամակատարներն են դառնում նաև Հանրայինի բարձրաստիճան պաշտոնյաները: Մի օր պայմանական «գնդակահարության պատի» տակ արդարացումները չեն ընդունվելու... նրանք ուրացող են», - գրել է նա։

Сатанинская (враждебная) власть пытается стереть все традиции, она боится, что в новогоднюю ночь в эфире Общественного телевидения прозвучат фразы «Арцах, Республика Арцах», и она встала на путь отрицания. Об этом на своей странице в соцсети написал депутат фракции "Армения" Гегам Манукян, ссылаясь на Общественное телевидение, которое планировало транслировать новогоднее послание Католикоса Всех Армян 31 декабря в 21:55, однако Первопрестольный Эчмиадзин отказался.
"К сожалению, соучастниками враждебной власти становятся и высокопоставленные сотрудники Общественного телевидения. Когда-нибудь оправдания не будут приняты под условной "стеной расстрела"... они ренегаты", - написал он.