ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասում է ծառայում ժամկետային զինծառայող Գոռ Եղիազարյանը։
Գոռը Լոռու մարզից է։ Սովորում է ԱՄՆ-ում, սակայն վերադարձել է հայրենիք, որ ծառայության անցնի ՀՀ Զինված ուժերում։
Գոռն ու ընկերները զորամասում «Գրքի ընթերցման, լեզուների և ադրբեջանագիտական կենտրոն» են հիմնել, որը ծառայում է զինվորների ազատ ժամանակը կազմակերպելուն։ Գոռը ծառայակից ընկերներին սովորեցնում է անգլերեն խոսել։
«Հետաքրքրություն կա թե՛թուրքերեն, թե՛ադրբեջաներեն լեզուների հետ կապված, բայց մեծ է հետաքրքրությունը նաև անգլերենի նկատմամբ»,- պատմում է ժամկետային զինծառայողը։
Բանակը Գոռի կյանքում շատ բան է փոխել. ֆիզիկապես ավելի ուժեղ է դարձել, իսկ որ ամենակարևորն է՝ լավ առաջնորդ է դարձել։
«Պատրաստ եմ ապագայում իմ նախորոշված զորամասում լինել լավ առաջնորդ ու հմտորեն առաջնորդել իմ անձնակազմին»,- վստահեցնում է Եղիազարյանը։

Солдат-срочник Гор Егиазарян служит в N-й воинской части Министерства обороны Республики Армения.
Гор из Лорийского области. Он учится в США, но вернулся на родину для службы в Вооружённых Силах Республики Армения.
Гор и его друзья основали в воинской части «Центр чтения книг, изучения языков и изучения азербайджанского языка», с целью организации свободного времени солдат. Гор учит своих однополчан говорить по-английски.
"Есть интерес как к турецкому, так и к азербайджанскому языкам, но есть также большой интерес к английскому", - говорит призывник.
Армия многое изменила в жизни Гора. Он стал физически сильнее, а главное, стал хорошим лидером.
"Я готов в будущем быть хорошим лидером в закрепленной за мной воинской части и умело управлять своим личным составом", - уверяет Егиазарян.
«Армия играет очень важную роль в жизни парней, в первую очередь парень становится мужчиной», — говорит Гор.