«Հավատը ամբոխի ուժի հանդեպ վերափոխեց հայկական երկու պետությունների ավանդական քաղաքականությունն ու կործանարար դեր ունեցավ։ 2018-ին մուտք գործեցինք ամբոխների դարաշրջան …
Անասելի ծանր է վնասազերծել ամբոխի կառավարիչներին, բայց ոչ անհնար, քանզի իրենցը նյութը  իշխանությունն ամեն գնով ունենալն ու պահելն է, մերը՝ հայրենիքն ու մեր սերունդները, արժանապատվությունն ու խաղաղությունը ․․․
Ամփոփում եմ 2024-ը, գումարում, հանում եմ ու գոհանալու պատճառ չունեմ, քանզի հայրենիքս շարունակում է ղեկավարել ամբոխների կառավարիչը։
Կյանքը 4 տարի է, ինչ կանգ է առել … մի՛ համոզեք ձեզ, որ այն շարունակվում է, որովհետև եղևնի եք զարդարում, տոնական սեղան եք գցում հայկական խնջույքի բոլոր կանոններով։ Այն կանգ է առել, որովհետև մարդն իրեն չի կարող երջանիկ զգալ, երբ զուգահեռ աշխարհում Եռաբլուրն է, Եղբայրական հուշահամալիրն է, անշունչ մնացած Արցախն է, սգացող մայրերն ու որբացած մանուկների անփայլ աչուկներն են…
Այս տարի էլ չեմ շնորհավորի, առավել ևս՝ չեմ սպասի, միայն կմաղթեմ, որ գալիք տարում արդարություն հաստատվի, ազգային իշխանություն լինի, Արցախ հայը ոտք դնի, Հայաստանը փրկվի … Սա է մեր ու մեր երեխաների ապրելու պայմանը։

Депутат НС Арцаха Метаксе Акопян написала: «Вера в силу толпы трансформировала традиционную политику двух армянских государств и сыграла разрушительную роль. В 2018 году мы вступили в эпоху толп...
Обезвредить управленцев толпы невыразимо сложно, но возможно, потому что их задача – любой ценой иметь и удерживать власть, нам принадлежит Родина и наши поколения, достоинство и мир...
Я подвожу итоги 2024 года, прибавляю, убавляю, и у меня нет повода для удовлетворения, ведь моей Родиной продолжает управлять управленец толпы.
Жизнь остановилась уже 4 года... не убеждайте себя, что она продолжается, потому что вы украшаете елку, накрываете праздничный стол по всем правилам армянского застолья. Остановилось, потому что человек не может чувствовать себя счастливым, когда в параллельном мире есть Ераблур, Братская могила, бездыханный Арцах, скорбящие матери и тусклые глаза детей-сирот...
В этом году я не буду поздравлять с новым годом, более того, я не буду ждать, чтобы меня поздравили, я только пожелаю, чтобы в следующем году была восстановлена справедливость, были национальные власти, армяне вернулись в Арцах, Армения была спасена... Это условие жизни для нас и наших детей.