Կառավարությունն այլևս զուրկ է բարոյական լեգիտիմությունից. Հակոբ Հակոբյան
Այսօր, փաստացի, Հայաստանում քաղաքական դեֆոլտ է՝ ընտրողների և գործող կառավարության միջև այլևս չկա որևէ պարտավորություն, իսկ կառավարությունն այլևս զուրկ է բարոյական լեգիտիմությունից: Այս մասին իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության «Արդարություն» կուսակցության համանախագահ Հակոբ Հակոբյանը։
«Մենք բոլորս այսօր ստիպված ենք ելնել մեր շուրջ ստեղծված նոր իրականությունից։ Չտեսնել օբյեկտիվը և չգիտակցել նոր իրողությունները` նշանակում է կրկին սկսել ապրել պատրանքներով և միֆերով։ Կա իրական հնարավորություն փրկելու հայրենիքը, բայց՝ առանց այս կառավարության։
Մենք կարիք ունենք իրատեսական և ադեկվատ գործողությունների ճանապարհային քարտեզի: Դեռևս շատ ուշ չէ։ Անհրաժեշտ է եզրահանգումներ անել և դասեր քաղել մեր ոչ հեռու անցյալից։ Սա ենթադրում է բարձր որակի համախմբված աշխատանք»,- գրել է նա։

Правительство больше не имеет моральной легитимности — Акоп Акопян
Сегодня в Армении фактически политический дефолт: между избирателями и нынешней властью больше нет никаких обязательств, а правительство больше не имеет моральной легитимности․ Об этом на своей странице написал сопредседатель партии "Справедливость" Республики Арцах Акоп Акопян.
«Сегодня нам всем предстоит выйти из новой реальности, созданной вокруг нас. Не видеть объективной реальности и не осознавать новых реалий – значит снова начинать жить иллюзиями и мифами. Есть реальная возможность спасти Родину, но без этого правительства.
Нам нужна реалистичная и адекватная дорожная карта действий. Еще не поздно. Необходимо сделать выводы и извлечь уроки из нашего недавнего прошлого. Это предполагает качественную консолидированную работу», - написал он.