Օգտվելով ՀՀ իշխանությունների կամազուրկ վարքից՝ Ադրբեջանը դատում է Արցախի ղեկավարներին, ՊԲ հրամանատարներին՝ մեր հաղթանակները կերտողներին․ Սեյրան Օհանյան
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավր Սեյրան Օհանյանը խորհրդարանում հայտարարեց՝ Բաքուն այսօր շինծու դատավարություններ է սկսել Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության դեմ՝ օգտվելով ՀՀ իշխանությունների՝ կամազուրկ լինելու հանգամանքից։
«Ավտորիտար ու կոռումպացված, հազիվ մեկ դար ապրած պետությունը, որն ունի ջարդարարի ու ցեղասպանի վարքագիծ, այսօր դատում է Արցախի ղեկավարներին, ՊԲ հրամանատարներին։
Օգտվելով Հայաստանի իշխանությունների կամազուրկ վարքից, կեղծելով պատմությունը՝ ամեն օր նոր ու վտանգավոր զիջումներ է կորզում»,- ընդգծեց Սեյրան Օհանյանը։

Воспользовавшись безволием властей Армении, Азербайджан судит руководителей Арцаха, командующих Армии обороны, создателей наших побед — Сейран Оганян
21/01/2025 19:19
Бывший министр обороны Республики Армения, руководитель фракции «Армения» НС Сейран Оганян заявил в парламенте, что сегодня Баку начал фейковые судебные процессы против военно-политического руководства Арцаха, воспользовавшись безволием властей Республики Армения.
«Авторитарное и коррумпированное государство, которому едва исполнилось сто лет, имеющее поведение разрушителя и  геноцидника, сегодня оно судит руководителей Арцаха, командующих Армии обороны.
Воспользовавшись безволием властей Армении, фальсифицируя историю, он каждый день добивается новых и опасных уступок», - подчеркнул Сейран Оганян.