ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը լուծարելու համար քննարկումներ են տեղի ունենում. ԱԺ նախագահ
ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը լուծարելու համար քննարկումներ են տեղի ունենում, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
ԱԺ նախագահն ասաց, որ այսօր Մոսկվայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները կանդրադառնան այս հարցին։
«Այդպիսի հարց չկա, որ մենք չենք քննարկելու, որովհետև Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներից մեկը Ռուսաստանն է»,- հավելեց նա։
Հիշեցնենք՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 11-ին հայտարարել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը դիտարկում է ՄԽ-ն լուծարելու հարցով ԵԱՀԿ դիմելու հնարավորությունը։

Ведутся дискуссии о роспуске Минской группы ОБСЕ — Председатель Национального собрания
Ведутся дискуссии о роспуске Минской группы ОБСЕ, об этом в беседе с журналистами сообщил спикер НС Ален Симонян.
Спикер НС сообщил, что сегодня в Москве министры иностранных дел Армении и Азербайджана рассмотрят этот вопрос.
"Нет вопроса, который мы не будем обсуждать, поскольку Россия является одной из стран-сопредседателей Минской группы", - добавил он.
Напомним, премьер-министр Никол Пашинян 11 января заявил, что Республика Армения рассматривает возможность обращения в ОБСЕ по вопросу роспуска Минской группы.