Հերթական անգամ իմ դեմ կեղտոտ ու ճղճիմ արշավ են սկսել՝ այս անգամ էլ ինչ-որ տարածքի տեսանյութ հրապարակելով և պնդելով, թե դա իբր իմ տարածքն է: Այս մասին գրել է Արցախի նախկին ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը։
«Իսկ բազմաթիվ միամիտ, բամբասկոտ և (կամ) չարամիտ անձինք էլ այն տարածում են, մի մասն էլ՝ վիրավորում ու հայհոյում ինձ:
Կրկին հրապարակավ ասում եմ, որ դուք սուտասան եք ու ոչ միայն …
Ո՛չ իմ, ո՛չ էլ որևէ հարազատի կամ ընկերոջ անունով ես ոչ մի տարածք չեմ գնել և դրա գումարը չունեմ ու չեմ էլ ունեցել: Բացի դրանից, եթե իմ որևէ հարազատ ինչ-որ տեղ աշխատում է, դա ամենևին չի նշանակում, որ այդ վայրը որևէ առնչություն ունի ինձ հետ:
Թո՛ղ որևէ մեկն ապացուցի, որ ես գեթ մեկ լումա եմ «գողացել» պետությունից ու ժողովրդից, ես այդ դեպքում ինքս իմ դեմ հաղորդում կտամ իրավապահ մարմիններին և եղած-չեղածս կնվիրեմ տվյալ անձին: Իսկ եթե չեք կարողանում ապացուցել ձեր կեղտոտ բամբասանքները, ապա՝ պապանձվե՛ք…
Իսկ ինձ զրպարտողների ու վիրավորողների հետևից ես գնալու եմ արդեն իրավական հնարավոր գործիքակազմերով, որքան էլ դա ընթացակարգային առումով բարդ ու ժամանակատար լինի:
Հ.Գ. Ասեմ, որ հստակ օրինաչափություն է, որ երբ ես ակտիվ հանրային գործունեությամբ եմ զբաղվում, միանգամից իմ դեմ զրպարտությունների ու վիրավորանքների գարշելի տարափ են տեղում աջից ու ձախից: Վերջին առիթներն էլ հայ գերիների ազատ արձակման պահանջով բողոքի ակցիաների համակազմակերպումն ու ՀՀ իշխանությունների դեմ ուղղված հերթական քննադատություններս էին»,- գրել է նա:

В очередной раз против меня развернули спланированную грязную кампанию, на этот раз опубликовали видео какого-то участка, заявив, что эта территория принадлежит мне. Об этом написал бывший ЗПЧ Арцаха Артак Бегларян.
«И его распространяют многие наивные, сплетники и (или) люди со злыми помыслами, причем некоторые из них оскорбляют и ругают меня.
Опять публично заявляю, что вы лжец и не только...
Я не покупал землю на свое имя или на имя родственника или друга, и у меня нет на нее денег. К тому же, если кто-то из моих родственников где-то работает, это не значит, что это место имеет ко мне какое-то отношение.
Пусть кто-нибудь докажет, что я «украл» у государства и народа хотя бы одну копейку, в этом случае я предстану перед правоохранительными органами и отдам все этому человеку. А если не можете доказать свои грязные сплетни, заткнитесь...
И я буду преследовать тех, кто меня клевещет и оскорбляет, всеми возможными законными способами, каким бы сложным и трудоемким это ни было в процедурном отношении.
P.S. Должен сказать, что это явная закономерность: когда я занимаюсь активной общественной деятельностью, на меня отовсюду льется шквал клеветы и оскорблений. Последними случаями стали совместная организация акций протеста с требованием освобождения армянских пленных и моя неоднократная критика в адрес властей Республики Армения», - написал он.