Անդրանիկ Քոչարյանը անհետ կորած զինծառայողների ծնողների հետ հանդիպումը «շատ կոնստրուկտիվ» է բնորոշել
ԱԺ-ում ավարտվել է  դռնփակ հանդիպումը 44-օրյա պատերազմի ժամանակ անհետ կորած զինծառայողների ծնողների հետ։
Հանդիպման ավարտին ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի  նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը լրագրողների հետ զրույցում վստահեցրել է, թե հանդիպումը մինչև այժմ իրենց որդիներից որևէ տեղեկություն չունեցող ծնողների հետ կառուցողական է եղել։
«Շատ կոնստրուկտիվ քննարկում է եղել, այն տևել է 5 ժամ և շատ կարևոր էր բոլորիս համար։ Մենք անելիքներ ունենք, մեկ ամիս հետո կրկին հանդիպում կլինի՝ արդեն ինչ-որ խնդիրներ լուծած վիճակում։ Եղել է խիստ աշխատանքային պրոցես։ Եթե նույնիսկ եղել է բարձր տոնով, չնայած ես այդպիսի բան չեմ հիշում, նորմալ է»,- ասել է Քոչարյանը։

Андраник Кочарян назвал встречу с родителями пропавших без вести военнослужащих "очень конструктивной"
30/01/2025 19:38
В Национальном Собрании завершилась закрытая встреча с родителями военнослужащих, пропавших без вести во время 44-дневной войны.
В завершение встречи председатель постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности НС Андраник Кочарян в беседе с журналистами заверил, что встреча с родителями, которые до сих пор не имели никакой информации о своих сыновьях, была конструктивной.
«Была очень конструктивная дискуссия, она длилась 5 часов и была очень важна для всех нас. У нас есть работа, мы встретимся снова через месяц, я уже решив некоторые проблемы. Был строгий рабочий процесс. Даже если обсуждение было в громком тоне, хотя я этого не помню, это нормально», - сказал Кочарян.