2020 թվականի օգոստոսի 14-ին քեզ, Նիկոլ Փաշինյան, գրավոր զգուշացրեցի, որ մինչև սեպտեմբերի վերջ պատերազմ է սկսելու. Արշակ Կարապետյան
04/02/2025 16:22
ՀՀ պաշպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը հայտարարել է, որ 2020 թվականի օգոստոսին Նիկոլ Փաշինյանին զգուշացրել է, որ պատերազմ է սկսվելու։
«2020 թվականի օգոստոսի 14-ին, փաստը մոտս կա, ես քեզ, Նիկոլ Փաշինյան, գրավոր գրեցի, որ մինչև սեպտեմբերի վերջ պատերազմ է սկսելու: Առաջարկում եմ ուժեղացնել դիվանագիտությունդ, ուղարկել արտգործնախարարին Մոսկվա, այլ երկրներ, անհրաժեշտ է անել ամեն ինչ, որ պատերազմ չսկսվի: Փաստացի կարող եմ ապացուցել: Դուք ոչինչ չարեցիք:

Бывший министр обороны Армении Аршак Карапетян заявил, что в августе 2020 года он предупреждал Пашиняна о начале войны
04/02/2025 16:37
Бывший министр обороны Республики Армения Аршак Карапетян заявил, что в августе 2020 года он предупреждал Никола Пашиняна о начале войны.
«14 августа 2020 года, у меня есть факт, я написал тебе, Никол Пашинян, что к концу сентября начнется война. Предлагаю вам усилить свою дипломатию, отправить министра иностранных дел в Москву и другие страны, необходимо сделать все, чтобы предотвратить начало войны: я могу это доказать фактами. Вы ничего не сделали.
А теперь сидишь, выкручиваешься», - написал Карапетян в Facebook.