Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ղեկավարության և աշխատակիցների միջև համաձայնություն ձեռք չի բերվել․ Գործադուլը շարունակվում է, պահանջները նույնն են
05/02/2025 20:20
2 ժամից ավելի շարունակված բանակցությունները Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ղեկավարության և արդեն 6-րդ օրը գործադուլ անող աշխատակիցների միջև այսօր էլ ավարտվեցին անարդյունք, հայտնում է «Ազատություն»-ը։ Ինչպես երեկվա հանդիպմանը, այսօր ևս համաձայնություն ձեռք չբերվեց:
Գործադուլը համակարգող խորհրդի անդամ Վահե Մխիթարյանը հանդիպումից առաջ լրատվամիջոցին ասել էր․ «Մինչև խնդիրը չլուծվի, ընդվզումը շարունակվելու է»։ Մխիթարյանը նաև պարզաբանել էր՝ աշխատավարձի արժանապատիվ բարձրացման իրենց պահանջը ենթադրում է բարձրացում 120-150 հազար դրամով։
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատն արդեն 6-րդ օրն է՝ կանգնած է։ Գործադուլի դուրս եկած աշխատակիցները պահանջում են աշխատավարձի արժանապատիվ բարձրացում, աշխատանքային պայմանների բարելավում։

Руководство и сотрудники Зангезурского медно-молибденового завода не смогли договориться։ Забастовка продолжается
Переговоры между руководством Зангезурского медно-молибденового комбината и работниками, бастующими шестой день, сегодня завершились безрезультатно, сообщает "Азатутюн". Как и на вчерашней встрече, сегодня также никакой договоренности достигнуто не было.
Член координационного совета забастовки Ваге Мхитарян перед встречей заявил СМИ: «Пока проблема не будет решена, забастовка будет продолжаться». Мхитарян также уточнил, что их требование достойного повышения зарплаты подразумевает повышение на 120-150 тысяч драмов.
Зангезурский медно-молибденовый комбинат уже шестой день стоит без работы. Вышедшие на забастовку сотрудники требуют достойного повышения заработной платы, считая предложения руководства неприемлемыми.
Ранее сотрудники Зангезурского медно-молибденового комбината, в том числе жители Каджарана, собрались у входа на предприятие, требуя встречи с руководством. Об этом «Азатутюн» сообщил член координационного совета забастовки работников комбината Ваге Мхитарян.