«Բոլոր մադրիդիստները հպարտանում են քեզնով». Կրիշտիանու Ռոնալդուն դարձավ 40 տարեկան
Մինչ օրս ֆուտբոլիստն իր կարիերայում խփել է 923 գոլ։ Նա 788 անգամ աչքի է ընկել ակումբային մակարդակում, ևս 135 անգամ՝ Պորտուգալիայի հավաքականի կազմում։
Իր կարիերայի ընթացքում Ռոնալդուն հանդես է եկել «Սպորտինգում», «Մանչեսթեր Յունայթեդում», «Ռեալում», «Յուվենտուսում» և «Ալ Նասրում»:
Ռոնալդուն Չեմպիոնների լիգայի հնգակի գավաթակիր է, Եվրոպայի չեմպիոն է, «Ոսկե գնդակի» հնգակի դափնեկիր։
«Ռեալը» շնորհավորել է իր նախկին խաղացողին ծննդյան 40-րդ տարեդարձի առթիվ։
«Թանկագին Կրիշտիանու, մեր ակումբի անունից շնորհավորում ենք քեզ 40-ամյակի առթիվ։ Բոլոր մադրիդիստները հպարտանում են քեզնով և «Ռեալում» քո պատմական նվաճումներով։ Մաղթում ենք քեզ այս օրն անցկացնել ընտանիքի և բարեկամների հետ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Криштиану Роналду исполнилось 40 лет
На текущий момент футболист забил 923 гола за карьеру. При этом 788 раз он отметился на клубном уровне, ещё 135 раз — в составе португальской национальной команды.
За свою карьеру Роналду выступал за «Спортинг», «Манчестер Юнайтед», мадридский «Реал», «Ювентус», «Аль-Наср». Больше всего матчей он провёл за «Королевский клуб», в составе которого принял участие в 438 встречах во всех турнирах, где забил 450 голов и сделал 131 результативную передачу.
40-летний футболист пять раз выигрывал «Золотой мяч» и столько же побеждал в Лиге чемпионов. В 2016 году Роналду стал чемпионом Европы.