Կառավարությունը 2024-ին տարբեր ծրագրերով հարկ վճարողներին է վերադարձրել ավելի քան 392 մլրդ դրամ. Նիկոլ Փաշինյան
05/02/2025 16:03
2024 թվականի ընթացքում Կառավարությունը տարբեր ծրագրերով հարկ վճարողներին է վերադարձրել ավելի քան 392 մլրդ ՀՀ դրամ (մոտ 1 միլիարդ դոլար), այս մասին հայտնել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգը այս թիվը կարող է ավելացնել շուրջ 70 միլիարդ դրամով»,- նշել է նա։

В 2024 году правительство посредством различных программ вернуло налогоплательщикам более 392 млрд драмов — Никол Пашинян
05/02/2025 16:20
В течение 2024 года правительство посредством различных программ вернуло налогоплательщикам более 392 млрд драмов (около 1 млрд долларов), об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян.
"Система всеобщего декларирования доходов может увеличить эту цифру примерно на 70 миллиардов драмов", - сказал он.