Ալեն Սիմոնյանն ու Լյուքսեմբուրգի փոխվարչապետն անդրադարձել են Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձության թեմային
05/02/2025 15:28
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Լյուքսեմբուրգ կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում փետրվարի 5-ին հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի եւ արտաքին առեւտրի նախարար Քսավիե Բետելի հետ:
Կողմերը քննարկել են երկու երկրների համագործակցությանն ու հետաքրքրություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Առանձին անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանում առկա իրավիճակին, Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրին վերաբերող հարցերին եւ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձության թեմային:

Ален Симонян и вице-премьер Люксембурга затронули тему репатриации армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане
05/02/2025 15:36
В рамках своего официального визита в Люксембург председатель НС Армении Ален Симонян встретился с вице-премьером, министром иностранных дел и внешней торговли Великого Герцогства Люксембург Ксавье Бетелем.
Стороны обсудили широкий спектр вопросов, касающихся сотрудничества и интересов двух стран.
Отдельно были затронуты текущая ситуация в регионе, вопросы, связанные с армяно-азербайджанским мирным договором и репатриацией армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане.