Կոչ ենք անում վերադառնալ ձեր աշխատավայրերը. աշխատավարձային ֆոնդը կավելանա միջինը 20%-ով. ԶՊՄԿ
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը պաշտոնական հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ կոմբինատում աշխատավարձային ֆոնդը կավելանա միջինը 20%-ով։
«ԶՊՄԿ-ի ղեկավարությունը, հանդես գալով որպես իր աշխատակիցների համար երաշխավոր, ստանձնում է համապատասխան պարտավորություններն ու հրապարակում է այս հայտարարությունը՝ հաստատելով, որ փոփոխությունները կիրականացվեն սահմանված ժամկետներում։
1. Աշխատավարձի քաղաքականություն
Աշխատավարձերի վերանայման համակարգի մշակման աշխատանքները սկսվել են դեռևս 2024 թվականի սեպտեմբերին։ Այս համակարգը ներառում է աշխատանքային ստաժի, որակավորման, դասակարգման ու սակագնային դրույքների բարձրացման հաշվառում։ Արդեն մեկնարկած գործընթացի արդյունքում ընդհանուր աշխատավարձային ֆոնդը կավելանա միջինը 20%-ով։ Ղեկավարությունը նոր աշխատավարձային համակարգը հիմնական արտադրամասերում կկիրառի արտադրության վերականգնումից մեկ ամսվա ընթացքում։
2. Բժշկական ապահովագրություն
Հաշվի առնելով բժշկական ապահովագրության վերաբերյալ ստացված բազմաթիվ գրավոր և բանավոր բողոքները՝ ԶՊՄԿ-ի ղեկավարությունը փետրվարի 17-ին կհայտարարի բաց մրցույթ և կընտրի նոր ապահովագրական ընկերություն, որը կապահովի աշխատակիցների պահանջներին համապատասխան որակյալ ծառայություններ։
3. Աշխատանքային պայմանների բարելավում
Վերջին տարիներին ԶՊՄԿ-ն իրականացնում է առկա համակարգերի ու նախագծերի տեխնիկական աուդիտ։ Աուդիտն ավարտվել է 2024 թվականի դեկտեմբերին, որից հետո մեկնարկել է նոր համակարգերի նախագծման և ձեռքբերման գործընթացը։ Ընկերությունը երաշխավորում է, որ ժամանակակից, բարձր արդյունավետությամբ օդափոխության և ասպիրացիայի համակարգերը կտեղակայվեն հիմնական արտադրամասերում ոչ ուշ, քան 2025 թվականի ավարտը։
Հարգելի աշխատակիցներ, կոչ ենք անում վերադառնալ ձեր աշխատավայրերը։ Այս նպատակներին և խնդիրների լուծմանը մենք կարող ենք հասնել միասին։
ԶՊՄԿ-ն միասնական կոլեկտիվ է, և մեր ընդհանուր նպատակն է կոմբինատի արդյունավետ աշխատանքը՝ ի շահ աշխատակիցների բարեկեցության, տարածաշրջանի զարգացման և Հայաստանի բարգավաճման»,- ասվում է հայտարարությունում։

Призываем вернуться на рабочие места: Общий фонд зарплат увеличится в среднем на 20% – заявление ЗММК
10/02/2025 12:34
Руководство Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) выступило с официальным заявлением, в котором отметила, что общий фонд зарплат увеличится в среднем на 20%.
В заявлении компании говорится:
"Руководство ЗММК, выступая в качестве гаранта для своих работников, берет на себя соответствующие обязательства и публикует данное заявление, подтверждая, что изменения будут произведены в установленные сроки.
1. Политика в сфере оплаты труда
Работы по проработке новой системы пересмотра оплаты труда начались еще в сентябре 2024 года. Данная система, в частности, включает в себе учет трудового стажа и квалификации персонала. В результате уже начавшегося процесса общий фонд зарплат увеличится в среднем на 20%. Руководство внедрит новую систему оплаты труда на основных производственных объектах в течение месяца с момента возобновления производства.
2. Медицинское страхование
С учетом поступивших многочисленных письменных и устных жалоб по вопросам медицинского страхования руководство ЗММК 17 февраля объявит открытый тендер и выберет новую страховую компанию, которая будет оказывать качественные услуги в соответствии с требованиями сотрудников.
3. Улучшение условий труда
В последние годы ЗММК проводит технический аудит существующих систем и текущих проектов. Аудит был завершен в декабре 2024 года, после чего стартовал процесс проектирования и приобретения новых систем. Компания гарантирует, что современные высокоэффективные системы вентиляции и аспирации будут установлены на основных производственных объектах не позднее конца 2025 года.
Уважаемые сотрудники, призываем вернуться на рабочие места. Указанных целей и решения проблем мы можем добиться сообща. ЗММК – единый коллектив, и наша общая цель – эффективная работа комбината во имя благополучия сотрудников, развития региона и процветания Армении».