Հայաստանի ու Հնդկաստանի համատեղ ջանքերն ուղղված են տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության և կայունության ապահովմանը. Պապիկյան
11/02/2025 12:41
Աշխատանքային այցով Հնդկաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների՝ «Կառուցել դիմադրողականությունը միջազգային պաշտպանության և գլոբալ ներգրավման միջոցով» թեմայով կոնկլավին, հանդես եկել ելույթով։
Ողջունելով կոնկլավի մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնելով հնդկական կողմին ջերմ հյուրընկալության համար՝ Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ Հայաստանի ու Հնդկաստանի համատեղ ջանքերն ուղղված են ոչ միայն երկրների պաշտպանունակության բարձրացմանը, այլև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության և կայունության ապահովմանը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ Հայաստանի մոտեցումները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Совместные усилия Армении и Индии направлены на обеспечение международной и региональной безопасности, мира и стабильности — Папикян
11/02/2025 13:05
Находящийся с рабочим визитом в Индии министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 11 февраля принял участие в конклаве министров обороны на тему «Повышение устойчивости посредством международной обороны и глобального взаимодействия», состоявшемся в рамках выставки «Aero India», и выступил с речью.
Приветствуя участников конклава и поблагодарив индийскую сторону за теплый прием, Сурен Папикян отметил, что совместные усилия Армении и Индии направлены не только на повышение обороноспособности стран, но и на обеспечение международной и региональной безопасности, мира и стабильности.
Глава оборонного ведомства Армении представил подходы Армении по вопросам региональной безопасности, а также проект правительства Республики Армения «Перекресток мира».