Եկեք ես ձեզ տանեմ Քոչարյանի «հանձնած» Մեղրի, դուք ինձ տարեք ձեր պահած Լեռնային Ղարաբաղ. Աննա Գրիգորյանը՝ ՔՊ-ականին (Տեսանյութ)
12/02/2025 11:26
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը ՔՊ-ականներին կոչ է անում չմոլորեցնել հանրությանը, երբ խոսք է գնում Մեղրիի մասին։
«Ալիևի կողմից եղել է առաջարկ, բանակցությունների արդյունքում Քի Վեսթի փաստաթուղթ է ձևավորվել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների կողմից։ Առաջարկ է եղել, որը բանակցությունների ընթացքում դարձել է քիվեսթյան փաստաթուղթ, որի արդյունքով պետք է Լեռնային Ղարաբաղը Լաչինով դառնար Հայաստանի մաս, Նախիջևանը կապ էր ստանում Ադրբեջանի հետ ու որևէ տեղ Մեղրի տեղանուն նշված չէ»,- հայտարարեց նա։
Պատգամավորն ընդգծեց՝ Մեղրին իր տեղում է, չի կորել։
Դիմելով ՔՊ-ական Սոնա Ղազարյանին՝ Գրիգորյանն ասաց. «Եկեք ես ձեզ տանեմ Քոչարյանի «հանձնած» Մեղրի, դուք ինձ տարեք Լեռնային Ղարաբաղ, ձեր պահած Լեռնային Ղարաբաղ»։

Давайте я вас отвезту в «сданный» Кочаряном Мегри, а вы отвезете меня  в Нагорный Карабах, который вы сохранили — Анна Григорян члену «ГД» (Видео)
12/02/2025 12:44
Давайте я вас отвезту в «сданный» Кочаряном Мегри, а вы отвезете меня в Нагорный Карабах, который вы сохранили — Анна Григорян члену «ГД» (Видео)
Депутат фракции "Армения" НС Анна Григорян призывает членов "ГД" не вводить общественность в заблуждение, когда говорят о Мегри.
"Было предложение Алиева, в результате переговоров был сформирован кивестский документ стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ. Было предложение, которое в ходе переговоров стало кивестским документом, в результате которого Нагорный Карабах с Лачином должны были стать частью Армении, Нахичевань получила бы связь с Азербайджаном, а топоним Мегри нигде не упоминается", - заявила она.
Депутат подчеркнула, что Мегри на своем месте, она не потерялась.
Обращаясь к члену "ГД" Соне Казарян, Анна Григорян сказала: «Давайте я отвезу вас в «сданный» Кочаряном Мегри, а вы отвезете меня в Нагорный Карабах, Нагорный Карабах, который вы сохранили».