Թշնամու ցինիզմը․ դատական ֆարսի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանին մեղադրել են «ահաբեկչություն» կազմակերպելու, «Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում» բնակություն հաստատելու մեջ
Բաքվում այսօր շարունակվել է Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի շինծու գործով ապօրինի դատավարությունը։ Դատական ֆարսի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանին Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը «մեղադրանքներ» է առաջադրել։
Մասնավորապես, Վարդանյանին են վերագրել արտասահմանում ադրբեջանցի դիվանագետների դեմ «Նեմեսիս-2» ահաբեկչական գործողություն «նախաձեռնելը», իսկ մեղադրական վճռում նշել են, թե նա մեղադրվում է այն բանի համար, որ 2022 թվականի սեպտեմբերին «ապօրինաբար» հատել է «Ադրբեջանի պետական սահմանը» և Լաչինի միջանցքով եկել է ու բնակություն հաստատել «Ադրբեջանի՝ Ղարաբաղի տնտեսական շրջանում», որտեղ «ժամանակավորապես տեղակայված էին ռուս խաղաղապահները»։

Цинизм врага: В ходе судебного фарса Рубена Варданяна обвинили в организации «терроризма» и в том, что он поселился в «Карабахском регионе Азербайджана»
13/02/2025 21:20
Сегодня в Баку продолжился незаконный суд по сфабрикованному делу бывшего госминистра Арцаха Рубена Варданяна. В ходе судебного фарса Генпрокуратура Азербайджана предъявила Рубену Варданяну «обвинения».
В частности, Варданяна обвинили в «инициировании» террористической операции «Немезис-2» против азербайджанских дипломатов за рубежом, а в обвинительном заключении говорится, что он обвиняется в «незаконном» пересечении «государственной границы Азербайджана» в сентябре 2022 года, а также в том, что он проехал через Лачинский коридор и поселился в «Карабахском экономическом районе Азербайджана», где «временно дислоцировались российские миротворцы».