Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ, քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացքը
15/02/2025 13:37
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Դովիլե Սակալիենեի հետ. հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
Նախարարները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացքը, նախանշվել են փոխգործակցության նոր ուղղություններ։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել սերտ համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ ձևաչափերով։

Папикян встретился с министром национальной обороны Литовской Республики Довиле Сакалене, министры обсудили ход двустороннего сотрудничества
15/02/2025 13:53
15 февраля министр обороны РА Сурен Папикян встретился с министром национальной обороны Литовской Республики Довиле Сакалене.
Министры обсудили ход двустороннего сотрудничества, наметили новые направления взаимодействия.
Стороны выразили готовность к продолжению тесного сотрудничества как на двусторонней, так и на многосторонней основе в форматах НАТО и ЕС.