Պայթյունի հետևանքով այրվածքներ ստացած Տեր Գևորգ քահանա Բարսեղյանի առողջական վիճակում դրական դինամիկա կա
17/02/2025 11:29
Մարտունիում եկեղեցու հարևանությամբ պայթյունից այրվածքներ ստացած Տեր Գևորգ քահանա Բարսեղյանի առողջական վիճակում դրական դինամիկա կա։
«Վիճակը բավականին լավ է, բուժումը շարունակում է բաժանմունքում, ամեն ինչ գնում է դրական դինամիկայով»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱՆ Այրվածքաբանության և մաշկաբանության ազգային կենտրոնի տնօրեն Հովհաննես Հովհաննիսյանը։
Տեր Գևորգի կյանքին սպառնացող վտանգ չկա։
«Գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ, բուժումը կարող է դեռ 10 օր էլ շարունակվել, բայց վտանգավոր փուլը, կարծես թե, անցել ենք»,- նշեց Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք` փետրվարի 15-ին պայթյուն էր տեղի ունեցել Մարտունու Սուրբ Աստվածածին եկեղեցուն կից հովվատանը։ Պայթյունի հետևանքով եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Գևորգ քահանա Բարսեղյանը վնասվածքներ էր ստացել և տեղափոխվել «Մարտունի» բժշկական կենտրոն, ապա՝ Երևան։

В состоянии здоровья Oтца Геворга Барсегяна, получившего ожоги в результате взрыва, наблюдается положительная динамика
17/02/2025 11:46
Отмечается положительная динамика в состоянии здоровья священника Отца Геворга Барсегяна, получившего ожоги в результате взрыва в приходском доме церкви Св.Богородицы в городе Мартуни Гегаркуникской области Армении.
"Состояние вполне удовлетворительное, лечение продолжается в отделении, все идет с положительной динамикой", - сообщил Aysor.am директор Национального центра ожогов и дерматологии Минздрава Республики Армения Ованес Ованнисян.
Угрозы жизни отца Геворга нет.
"Он находится под наблюдением врачей, лечение может продолжаться еще 10 дней, но, похоже, мы прошли опасный этап", - сказал Ованнисян.
Напомним, 15 февраля прогремел взрыв в приходском доме церкви Св.Богородицы в городе Мартуни Гегаркуникской области Армении. В результате инцидента настоятель храма Геворг Барсегян получил травмы и был доставлен в медицинский центр города Мартуни, затем был переведен в Ереван.