Պնդումը, թե իբր «հրդեհն անխուսափելի էր, քանի որ ճաշարանը հին էր», չի համապատասխանում իրականությանը. ՊՆ մամուլի քարտուղար
19/02/2025 11:12
Լրատվամիջոցում զետեղված պնդումն այն մասին, թե իբր ՊՆ N զորամասի ճաշարանի խոհանոցային հատվածում բռնկված փոքր «հրդեհն անխուսափելի էր, քանի որ ճաշարանը հին էր», չի համապատասխանում իրականությանը, այս մասին հաղորդում է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարը։
«Տվյալ ճաշարանը վերանորոգվել է և նոր գույքով համալրվել նախորդ տարի՝ 2024 թվականին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Утверждения о том, что «возгорание было неизбежно, так как столовая старая», не соответствуют действительности - пресс-секретарь министерства обороны
19/02/2025 11:12
Возгорание в столовой в одной из воинских частей МО Республики Армения потушено, пострадавших нет. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны.
Причины возгорания и размер нанесенного ущерба устанавливаются.
Одновременно в ведомстве подчеркивают, что утверждения некоторых СМИ о том, что «возгорание было неизбежно, так как столовая старая», не соответствуют действительности.