Բանակում հետաձգվել են երդման արարողությունները, սահմանափակվել են տեսակցությունները. պատճառը եղանակն է ու սուր շնչառական վարակները
21/02/2025 10:59
Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, ինչպես նաև սուր շնչառական վարակների ներթափանցումը և տարածումն անձնակազմի շրջանում կանխելու նպատակով զինված ուժերում հետաձգվել են երդման արարողությունները, սահմանափակվել են տեսակցությունները, ժամանակավորապես արգելվել են ազատ արձակումներն ու արձակուրդների տրամադրումը, այս մասին հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Կազմակերպվող բոլոր միջոցառումների նպատակը զինծառայողների առողջության պահպանումն է։

В целях предотвращения проникновения и распространения острых респираторных инфекций среди личного состава Минобороны Армении отложило церемонии приведения к присяге и ограничило свидания для военнослужащих
21/02/2025 11:42
Из-за неблагоприятных погодных условий, а также в целях предотвращения проникновения и распространения острых респираторных инфекций среди личного состава, церемонии приведения к присяге в Вооруженных силах были отложены, свидания ограничены, увольнения и отпуска временно запрещены. Об этом сообщили в Министерстве обороны Республики Армения.
«Целью всех организуемых мероприятий является охрана здоровья военнослужащих», - говорится в сообщении.