«Հրապարակ». Գյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցելու հարցով Աղազարայանի կուսակցությունը քննարկումների մեջ է
26/02/2025 08:52
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հովիկ Աղազարյանի նորաստեղծ կուսակցությունը թեպետ արդարադատության նախարարության պետռեգիստրում դեռևս չի գրանցվել, սակայն տեղեկություններ կան, որ պատրաստվում են հայտ ներկայացնել՝ Գյումրիում մարտի 30-ին կայանալիք արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու։ Երեկ մենք հետաքրքրվեցինք Աղազարյանից՝ մասնակցելո՞ւ եք, և ո՞վ է գլխավորելու ցուցակը։
«Մենք այժմ գտնվում ենք քննարկումների փուլում, և առաջիկա օրերին վարչությունը վերջնական որոշում կկայացնի՝ Գյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցելու ձևաչափի կամ չմասնակցելու հետ կապված»,- ասաց նա, ապա հավելեց. «Այո, գրանցում դեռևս չունենք, բայց եթե վարչությունը մասնակցելուն կողմ որոշում կայացնի, տեխնիկական լուծումները կգտնենք»»։

«Грапарак»: Партия Агазараяна ведет обсуждения относительно участия в выборах в Совет старейшин Гюмри
26/02/2025 09:35
Газета «Грапарак» пишет: «Новообразованная партия Овика Агазаряна пока не зарегистрирована в государственном реестре Минюста, но есть сведения, что они готовятся подать заявку на участие во внеочередных выборах, которые состоятся в Гюмри 30 марта. Вчера мы спросили Агазаряна, будут ли они участвовать и кто возглавит список?
«Сейчас мы находимся на стадии обсуждений, и в ближайшие дни правление партии примет окончательное решение относительно формата участия в выборах в Совет старейшин Гюмри или неучастия в них», - сказал он, а затем добавил: «Да, регистрации у нас пока нет, но если правление партии примет решение в пользу участия, мы найдем технические решения».