Ամեն ինչ պետք է արվի, որ Ռուբեն Վարդանյանը վերադառնա, եթե նույնիսկ ինքն ինչ-որ տեղից գործուղվել է, ինքը մեր հայրենակիցն է. ԱԺ նախագահ
04/03/2025 12:02
Ամեն ինչ պետք է արվի, որ Ռուբեն Վարդանյանը վերադառնա, եթե նույնիսկ ինքն ինչ-որ տեղից գործուղվել է, լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Դա ոչ մի բան չի փոխում, ինքը մեր հայրենակիցն է»,- ասաց նա։
Սիմոնյանը վստահ չէ, որ Բաքվից ցուցադրվող տեսարանների պարագայում միջազգային որևէ դատարան կամ գործիչ կարող է դրական գնահատական տալ, թե Ադրբեջանում ընթացող դատավարությունն իրավական ուժ ունի։

Мы должны сделать все, чтобы Рубен Варданян вернулся, даже если его откуда-то командировали, он наш соотечественник - председатель НС
04/03/2025 12:33
Необходимо сделать все, чтобы Рубен Варданян вернулся, даже если его откуда-то командировали, об этом в беседе с журналистами заявил спикер НС Ален Симонян.
«Это ничего не меняет, он наш соотечественник», - сказал он
Симонян не уверен, что в случае сцен, показанных в Баку, какой-либо международный суд или деятель сможет дать положительную оценку тому, что происходящий в Азербайджане процесс имеет юридическую силу.