Ադրբեջանում «դատավարություններին» հետևելը սարսափ ֆիլմի ազդեցություն ունի․ Աբրահամյան
Ադրբեջանում տեղի ունեցող «դատավարություններին» հետևելը իսկական սարսափ ֆիլմի ազդեցություն ունի, որովհետև ամբաստանյալի կարգավիճակում գտնվող հայերը ո´չ միայն գտնվում են տոտալ ճնշումների և հոգեբանական գրոհների տիրույթում, այլև ստիպված են խոսել մի պրոցեսում, որտեղ իսկզբանե որևէ իրավական բան գոյություն չունի, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանական կայքերի փոխանցմամբ, գեներալ Լևոն Մնացականյանը հաստատել է իր մասնակցությունն Ադրբեջանի դեմ պատերազմում, իսկ որ դրվագով հերքել իր ներկայությունը` միաժամանակ նշել է, որ որտեղ էլ չի մասնակցել, եթե դրա անհրաժեշտությունը լիներ` կմասնակցեր:
Մնացականյանին լավ ճանաչելով, իր յուրաքանչյուր ձևակերպման տակ ոչ միայն տողատակներն եմ կարդում, այլև շատ դեպքերում իր հոգեվիճակի մեջ մտնում:
Սրանք են ադրբեջանական «արդարադատության» պտուղներն ու սանձարձակությունը, որն այդպես էլ միջազգային հանրության լուրջ հակազդեցությանը չբերեց», - գրել է Աբրահամյանը:

Наблюдение за «судами» в Азербайджане производит впечатление фильма ужасов — Абрамян
Наблюдение за происходящими в Азербайджане «судами» производит впечатление настоящего фильма ужасов, поскольку армяне в статусе подсудимых не только находятся под тотальным притеснением и психологическими атаками, но и вынуждены участвовать в процессе, в котором вообще нет ничего законного, написал депутат НС Тигран Абрамян.
«По сообщению азербайджанских сайтов, генерал Левон Мнацаканян подтвердил свое участие в войне против Азербайджана, а в каком эпизоде ​​он отрицал свое присутствие, также заявил, что везде, где он не участвовал, если бы в этом была необходимость, он бы участвовал.
Хорошо зная Мнацаканяна, не только читаю подтексты под каждым его высказыванием, но и во многих случаях проникаю в его душевное состояние.
Это плоды азербайджанского "правосудия" и разнузданности, которые так и не привели к серьезному противодействию со стороны международного сообщества», - написал Абрамян.