Բանակի հետ անհամատեղելի մարդիկ են անընդհատ թիրախավորում զինված ուժերը, մասնավորապես՝ Նիկոլ Փաշինյանը. Աբրահամյան (Տեսանյութ)
Բոլոր այն մարդիկ, ովքեր Զինված ուժերի վարկաբեկման մաս են կազմում, հատկապես Նիկոլ Փաշինյանին է խոսքը վերաբերում, նրանք են, ովքեր մինչև 2018-ն էլ, 90-ականներին էլ, եղել են նույն դիրքերում, նրանք բանակի հետ անհամատեղելի մարդիկ են, Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այդ կոմպլեքսներն է, որ անընդհատ թիրախավորել են զինված ուժերը, փորձել են բանակը ներկայացնել զոհի կարգավիճակով։ Դրանք այն մարդիկ են, որոնք ամեն ինչ արել են, որպեսզի բանակաշինության և պետականության հիմքում դրված գաղափարները վնասեն»,-ասաց Աբրահամյանը։
Բանակի հետ անհամատեղելի մարդիկ են անընդհատ թիրախավորում զինված ուժերը, մասնավորապես՝ Նիկոլ Փաշինյանը, ասաց պատգամավորը։

Люди, несовместимые с армией, в частности, Никол Пашинян, постоянно нацелены на вооруженные силы — Абрамян
05/03/2025 13:36
Все те люди, которые участвуют в дискредитации Вооруженных сил, особенно Никол Пашинян, - это те, кто занимал эту позицию и до 2018 года, и в 90-е годы, это люди несовместимые с армией. Об этом в беседе с журналистами в "Ераблуре" заявил секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
«Это те самые комплексы, которые постоянно нацеливались на вооруженные силы, пытались представить армию как жертву. Это люди, которые сделали все, чтобы нанести ущерб идеям, лежащим в основе армейского строительства и государственности», - сказал Абрамян.
Люди, несовместимые с армией, в частности, Никол Пашинян, постоянно нацелены на вооруженные силы, сказал депутат․