Մանե Թանդիլյանի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, մասնագետների հսկողության տակ է
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար. Aysor.am-ին ասացին «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Անցել է անհրաժեշտ բժշկական հետազոտություններ, այժմ գտնվում է մասնագետների հսկողության տակ՝ անհետաձգելի բուժօգնության բաժանմունքում»,-ասացին հիվանդանոցից։
Նշենք, որ «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանին Ազատության հրապարակից շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել էին թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։
Նա այսօր 5-րդ օրն է, ինչ հացադուլ է հայտարարել՝  ի աջակցություն Բաքվում գտնվող Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ գերիների:

Состояние здоровья Мане Тандилян оценивается как удовлетворительное, она находится под присмотром специалистов
Состояние здоровья соучредителя партии «Страна для жизни» Мане Тандилян оценивается как удовлетворительное. Об этом Aysor.am сообщили в отделе по связям с общественностью больничного комплекса №1 «Гераци».
«Она прошла необходимые медицинские обследования, сейчас находится в отделении неотложной помощи под наблюдением специалистов», - сказали в больнице.
Напомним, что соучредителя партии «Страна для жизни» Мане Тандилян с площади Свободы на машине «скорой помощи» доставили в Первую клиническую больницу. У нее возникли проблемы, связанные с работой сердца.
Мане Тандилян 5 дней назад объявила голодовку в защиту Рубена Варданяна и других пленных, удерживаемых в Баку.