Գեներալ-մայոր Դավիթ Մանուկյանն այսօր ցուցմունք է տվել Բաքվի դատարանում. Մանրամասներ
ՊԲ հրամանատարի նախկին տեղակալ, գեներալ-մայոր Դավիթ Մանուկյանն այսօր ցուցմունք է տվել Բաքվի դատարանում։
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ նա հաստատել է իր մասնակցությունն արցախյան առաջին և երկրորդ պատերազմներում։
Մանուկյանը, ադրբեջանական մամուլի փոխանցմամբ, ասել է նաև, որ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ «Բայրաքթար» անօդաչու թռչող սարքը խոցել է իր մեքենան, վարորդը վիրավորվել է, բայց ինքը չի տուժել, քանի որ մեքենայից 20 մետր հեռավորության վրա է եղել։
Նշվում է, թե Մանուկյանն, իբր, հայտարարել է, որ իր մոտ եղած հրազենը, որը հետագայում հայտնաբերվել է իր տանը, հաշվառված է եղել ՀՀ ոստիկանության վարչությունում։

Генерал-майор Давид Манукян сегодня дал показания в бакинском суде: подробности
Бывший заместитель командующего Армией обороны, генерал-майор Давид Манукян дал сегодня показания в бакинском суде.
По данным азербайджанских СМИ, он подтвердил свое участие в Первой и Второй Арцахских войнах.
По данным азербайджанской прессы, Манукян также сообщил, что во время 44-дневной войны его автомобиль был подбит БПЛА «Байрактар», водитель получил ранения, но он не пострадал, поскольку находился в 20 метрах от машины.
Отмечается, что Манукян якобы заявил, что имевшееся у него при себе огнестрельное оружие, впоследствии обнаруженное у него дома, было зарегистрировано в Управлении полиции Республики Армения.