Դավիթ Մանուկյանի կյանքի ու ծառայության տարբեր դրվագներ կասկած չէին թողնում, որ նա իրեն բոլոր իրավիճակներում արժանապատիվ կդրսևորեր
07/03/2025 09:49
Գեներալ Դավիթ Մանուկյանի կյանքի ու հատկապես մարտական ծառայության տարբեր դրվագները որևէ կասկած չէին թողնում, որ նա իրեն բոլոր իրավիճակներում արժանապատիվ կդրսևորեր, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Դժվար է բառեր, ձևակերպումներ ընտրել, որոնք ամբողջության մեջ կներկայացնեն Մանուկյանի անցած մարտական ուղին և տարբեր ժամանակներում դրսևորած վճռականությունը, որովհետև նա հիմա էլ գտնվում է Բաքվի բանտում և ցանկացած թեմա կարող է օգտագործվել վերջինիս դեմ:
Կեղծ դատավարության ընթացքում նրա դրսևորած կեցվածքն ու ցուցմունքներն այն նվազագույնն են, որոնք բնութագրում է Դավիթի սկզբունքայնությունն ու հաստատակամությունը:

Различные эпизоды жизни и службы генерала Давида Манукяна не оставляли сомнений в том, что он в любой ситуации поведет себя достойно
07/03/2025 10:19
Различные эпизоды жизни и особенно военной службы генерала Давида Манукяна не оставили сомнений в том, что он в любой ситуации поведет себя достойно, написал депутат НС Тигран Абрамян.
«Трудно выбрать слова и выражения, которые бы в полной мере отражали боевой путь Манукяна и ту решимость, которую он проявлял в разное время, поскольку он до сих пор находится в бакинской тюрьме и любая тема может быть использована против него.
Его отношение и показания во время инсценированного суда — это минимум, характеризующий принципиальность и решимость Давида.