Հայկական կողմը 5 ամիս է՝ չի վերցնում Ստեփանակերտում մահացած Վերա Աղասյանի դին. Բաքու
Հայկական պատվիրակությունը չի արձագանքում Վերա Աղասյանի մարմինը վերցնելու հարցին։ Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն, այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության պետի տեղակալ Շարաֆաթ Հասանովը։
Նա հիշեցրել է, որ հայկական կողմը և անցած տարի հոկտեմբերի 20-ին Ստեփանակերտում մահացած Վերա Աղասյանի (ծնվ. 1954թ.) զավակները տեղեկացվել են Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության կողմից նրա մահվան մասին։
«Իրականացվել են անհրաժեշտ բոլոր փաստագրման ընթացակարգերը՝ մարմինը հանձնելու համար, եւ անգամ ընթացիկ տարվա փետրվարին հարցն անմիջականորեն հասցվել է հայկական պատվիրակությանն իրազեկելուն՝ սահմանին առանց միջնորդների մասնակցության հանդիպման ժամանակ։ Սակայն հայկական կողմն արդեն 5 ամիս է՝ ոչ մի կերպ չի արձագանքում մարմինը վերցնելու հարցին»,- տեղեկացրել է նա։

Баку: Армянская сторона 5 месяцев не забирает тело Веры Агасян
Армянская делегация не реагирует на вопрос передачи тела Агасян Веры Варашаковны. Как сообщает АПА, об этом заявил заместитель начальника службы государственной безопасности Азербайджана Шарафат Гасанов.
Он напомнил, что армянская сторона и дети умершей от болезни 20 октября прошлого года в Степанаерте Агасян Веры Варашаковны 1954 г.р. были проинформированы через МККК о ее смерти.
«Были проведены все необходимые документальные процедуры для передачи тела, и даже в феврале текущего года вопрос был непосредственно доведен до сведения армянской делегации во время встречи на границе без участия посредников. Однако армянская сторона уже почти 5 месяцев никак не реагирует на вопрос передачи тела», - сообщил он.